Zjazd  Sprawozdawczo-Wyborczy Kujawsko-Pomorskiego  Zarządu Oddziału TPD

52868260_2106925429352980_4599131738826866688_nZ obrad Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Kujawsko-Pomorskiego  Zarządu  Oddziału TPD za okres 2015-2019r.

W sobotę 28.IX.19r. w świetlicy w Bydgoszczy przy ul. Jaworowej 5 odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Obradami kierował długoletni Prezes Daniel Brożek. Wśród  uczestników gościła przedstawicielka Zarządu Głównego – Grażyna Kalińska oraz Jerzy Kołomyjec, członek organizacji TPD od 1958 roku. 

Po zrealizowaniu części organizacyjnej porządku obrad Prezes złożył sprawozdanie z pracy Zarządu Oddziału. Ustępujący Zarząd pracował zgodnie z planem i występującymi potrzebami, realizował podstawowe zadania organizacji i koordynował pracę Oddziałów  w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Przypomina, że obrady odbywają się w roku 100-ej rocznicy powstania  Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci , utworzonego z inicjatywy Polskiej Partii Socjalistycznej. Wspomina losy i etapy rozwoju oraz  zasługi w pracy na rzecz młodych pokoleń. Zaakcentował wzrost Organizacji w minionej kadencji i znacznego udziału rodziców w różnych przedsięwzięciach. Nastąpił wzrost uczestników akcji lato, poprawiła się  sytuacja finansowa również dzięki 1% odpisów od podatku na poszczególne oddziały. Znaczącą rolę szczególnie w akcji lato, spełniał Ośrodek  TPD w Chełmnie, rozbudowany  dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego i wielu  życzliwych osób, a min. Jerzego Kołomyjca i Adama Przybysza – dyrektora cegielni. Współpraca i wzajemna pomoc w województwie układa się dobrze. Ośrodek zagospodarowany i urządzony ma dobre warunki do akcji letniej. Po przekazaniu uwag do różnych kół, podziękował wszystkim za współpracę. Na koniec wskazał na kilka zadań na nową kadencję, w tym systematyczną pracę kół i poprawę pracy pionu organizacyjnego.

Przedstawicielka ZG TPD Grażyna Kalińska wysoko oceniła wyniki TPD w województwie oraz podziękowała D.Brożkowi za sprawne, wieloletnie kierowanie stowarzyszeniem. Zwróciła uwagę  na pożytki z 1% odpisu od podatku, którym wspierają nas sympatycy. Jednak przepisy RODO, powodują, że nie możemy składać podziękowań indywidualnym darczyńcom publicznie, a jedynie ogólnie bez nazwisk. Co innego zbiórka na pomoc potrzebującym, która idzie na imienne, osobne konto. Wręczyła również medale 100-lecia TPD najbardziej zasłużonym działaczom. Natomiast J.Kołomyjec odczytał  okolicznościowy list do uczestników Zjazdu od Polskiej Partii Socjalistycznej z okazji 100 rocznicy powstania TPD. 

W dyskusji delegaci ze Świecia, Nakła, Mroczy, Torunia, Bydgoszczy, Włocławka wymieniali doświadczenia, podawali przykłady dobrej współpracy z władzami samorządowymi, Polskim Związkiem Działkowców, placówkami oświatowymi, rodzicami. Delegaci z Nakła chwalili się nowym ośrodkiem dla Warsztatów Terapii Zajęciowej i apelowali o pomoc przy wyposażeniu pracowni komputerowej do nauki dla uczestników.

Po dyskusji odbyła się procedura ustalania składu i wyboru nowych władz oraz przyjęto projekt uchwały programowej. Prezesem Oddziału Regionalnego  została wybrana Mariola Piasecka reprezentująca region bydgoski. 

Siedziba K-P Regionalnego Zarządu będzie na ul.Jaworowej  5 w Bydgoszczy.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s