Oświadczenie wspólne w sprawie Chalidy Dżarar.

zdjęcie za www.samidoun.net

W związku z kolejnym aresztowaniem przez izraelskie siły bezpieczeństwa deputowanej Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny Chalidy Dżarar, stanowcze żądamy uwolnienia jej w trybie natychmiastowym.
Przypominamy, że jest to już trzecie aresztowanie Chalidy Dżarar.
Poprzednio była ona więziona przez 20 miesięcy, bez przedstawienia jej jakichkolwiek zarzutów i bez sądu. Wcześniej odsiedziała 15 miesięcy więzienia za swoją działalność polityczną po farsowym procesie przed izraelskim sądem wojskowym. Obecnie Chalida Dżarar została uwięziona bezterminowo. Jej porwanie nastąpiło w okresie, gdy wielu torturowanych więźniów palestyńskich podjęło strajk głodowy. Podczas poprzednich swych pobytów za kratami zajmowała się tajnym (gdyż zakazanym) kształceniem więzionych palestyńskich dziewcząt, dawała też wykłady o prawach człowieka.
Jest uwięziona, bo kiedy przebywa na wolności – choć w okupowanym kraju – pracuje na rzecz postawienia przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym (MTK) polityków izraelskich, oskarżonych o zbrodnie wojenne. Jest członkiem palestyńskiej komisji ds. redagowania skarg do MTK w sprawach ataków izraelskich na Gazę, konfiskat ziemi, budowy kolonii żydowskich oraz masowych aresztowań i bezprawnego więzienia Palestyńczyków.
Jako socjaliści, zrzeszeni w Polskiej Partii Socjalistycznej, wyrażamy również zdecydowany sprzeciw wobec ciągłych represji, jakim jest poddawane społeczeństwo Palestyny przez okupujący ich ziemie Izrael oraz żądamy ich zaprzestania.
Nie zgadzamy się, aby osoby działające na rzecz niepodległości Palestyny, były osadzane w więzieniach lub zabijane. Popieramy ich działania, zmierzające do samostanowienia Palestyny. Dlatego też przyłączamy się do apelu organizacji lewicowych z całego świata, o natychmiastowe uwolnienie Chalidy Dżarar.

PPS – Dolny Śląsk

PPS – Gdańsk

PPS – Szczytno

PPS – Lublin

PPS- Łódź

 

74583231_2543077542426268_8414551728476651520_n
Akcja solidarnościowa – Uwolnić Chalide Dżarar! Polska Partia Socjalistyczna, demonstracja antyfaszystowska 11.11.19 Warszawa.

 

KJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s